Afyonkarahisar İl Bazlı Tanıtım Çalıştayı Gerçekleştirildi.

(0 comment)
Leave Comment

Afyonkarahisar İl Bazlı Tanıtım Çalıştayı Gerçekleştirildi.

İL BAZLI TANITIM ÇALIŞTAYI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Kültür ve Turizm Bakanlığımız tarafından, Sayın Bakanımız Mehmet Nuri Ersoy'un başlatmış olduğu “İller ve Destinasyonları Tanıtım Çalışması” organizasyonu çerçevesinde, Tanıtma Genel Müdürlüğü ve Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı Genel Müdür Yardımcısı ve ekibi ile beraber İl Kültür ve Turizm Müdürlüğümüz koordinesinde Budan Termal Otel’ de Vali Yardımcımız Mehmet Boztepe başkanlığında çalıştay gerçekleştirildi.

Çalıştay öncesinde Türkiye Turizm Tanıtma ve Geliştirme Ajansı Genel Müdür Yardımcısı Ertan Türkmen başkanlığındaki heyet ile İl Kültür ve Turizm Müdürümüz Mehmet Tanır Valimiz Sayın Gökmen Çiçek’i makamında ziyaret ederek şehrimizin turizm potansiyeli ve bu potansiyeli daha da arttırmak  adına yapılacak projeler  üzerinde istişarelerde bulunuldu.

 Afyonkarahisar Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından Afyonkarahisar'ın tanıtımı alanında paydaşların da görüşünü almaya hedefleyen çalıştayın açılış konuşmasını yapan İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Tanır, hazırlanan Turizm Master Planında ortaya konulan ilimizin turizm üstünlüklerini ve özellikle tanıtım alanında Master planında yer alan tanıtım ve pazarlama ile ilgili alınan kararlar üzerinde durdu. Ayrıca ilin tanıtımını kolektif olarak gerçekleştirebilmek için turizm platformunun oluşturulması ve özellikle hazırlanmış olan "turizm tanıtım ve pazarlama merkezi" üzerinde durdu.

Ardından Türkiye Turizm Tanıtma ve Geliştirme Ajansı Genel Müdür Yardımcısı Erkan Türkmen Ajansın yapısı ve faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Paydaşlardan beklentilerini iletti. Diğer taraftan Tanıtma Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Eras Eraslan Bakanlığın       çalışmalarından kısaca bahsetti. TGA Turizm Ürünü Geliştirme Birim Sorumlusu Ceylan Şensoy'da ilin turizm ürünlerinin üzerine değerlendirmede bulundu.  Bakanlığımızın yeni oluşturulan dijital platformu Go Turkey hakkında bilgi verdi.

Çalıştayda kurum ve kuruluşların temsilcileri ile STK’ların tanıtım ile ilgili görüşleri alındı. Vali Yardımcımız Mehmet Boztepe çalıştayın önemine vurgu yaparak ve ilin ulusal ve uluslararası mecralarda tanıtılması için gerekli her türlü desteğin verileceğini bu çalışmanın ilimize hayırlı olmasını diledi.

Comments - 0

Comment

Location :

Sign up to our website

AfyonDays'As a member of AfyonDays you can comment on all of our pages. It is important for us to learn your thoughts. For a more beautiful Afyonkarahisar..