“Güvenli Turizm Sertifikası” Alan Turizm Ve Belediye İşletme Belgeli Konaklama Tesislerimiz Tüm Önlemleriyle Hazır

(0 comment)
Leave Comment

“Güvenli Turizm Sertifikası” Alan Turizm Ve Belediye İşletme Belgeli Konaklama Tesislerimiz Tüm Önlemleriyle Hazır

Bilindiği üzere; dünyadaki ilk örneklerinden biri olan “Güvenli Turizm Sertifikasyon Programı”, Bakanlığımızın öncülüğünde, Sağlık, Ulaştırma, İçişleri ve Dışişleri Bakanlıklarının katkıları ve tüm sektör paydaşlarının iş birliğiyle hazırlanmıştır.

Türkiye’nin Güvenli Turizm Sertifikasyon Programı, tatilini Türkiye’de geçirecek tüm Türk vatandaşlara ve yabancı ziyaretçilere ulaşımdan konaklamaya, tesis çalışanlarından yolcuların kendi sağlık durumuna uzanan geniş bir yelpazede alınması önerilen bir dizi tedbirlerdir. 

COVİD-19 kapsamında, olağanüstü pandemi koşullarında sağlıklı ve güvenli bir turizmi mümkün kılmak ve alınan tedbirlerin üst seviyede güvenirliliğini sağlayabilmek için;

Türkiye Turizm Tanıtma ve Geliştirme Ajansı koordinasyonunda ve www.tga.gov.tr web adresinde belirtilen, uluslararası sertifikasyon kuruluşları tarafından üst düzey sağlık ve hijyen koşullarının konaklama tesislerinde yerine getirildiğini belgeleyen ve aylık denetimlerle devamlılığını sağlamayı hedefleyen “Güvenli Turizm Sertifikası”nı Bakanlığımızdan belgeli olan veya olmayan, 50 oda ve üzeri kapasitedeki tüm konaklama tesislerince alınması zorunludur.

Belgeyi alan tesisler Kültür ve Turizm Bakanlığımız web sitesinden de duyurusu yapılacaktır.  Bu çerçevede Güvenli Turizm Sertifikası alan tesislerimizde daha güvenli sunulmaya başlanmıştır.

İlimizde “Güvenli Turizm Sertifikası” alan ve başvuru sürecinde olan tesislerimizin listesi aşağıya çıkarılmıştır. 

 

Güvenli Turizm Sertifikası Alan Konaklama Tesislerimiz;

- Merkezde; NG Afyon Wellness& Convention, İkbal Thermal Hotel&Spa, Akrones Termal Oteli, Akrones Thermal&Spa Convention Sport Hotel, Korel Termal Resort Clinic&Spa, Termal Resort Oruçoğlu Oteli, Söztürk Otel,

-İhsaniye ilçesinde; Başaranlar Termal Oteli, Özgül Termal

-Sandıklı ilçesinde; May Termal Oteli, Sandıklı Termal Park Resort&Spa Convention Center, Hüdai Kaplıcası

 

Güvenli Turizm Sertifikası Belgelendirme Sürecinde Olan Konaklama Tesislerimiz;

- İhsaniye ilçesinde; Başak Termal, Özyıldız Termal

- Sandıklı ilçesinde; Safran Thermal Resort Oteli

 Bilgi İçin: https://tga.gov.tr/search-hotel-category

 

 

 

Comments - 0

Comment

Location :

Sign up to our website

AfyonDays'As a member of AfyonDays you can comment on all of our pages. It is important for us to learn your thoughts. For a more beautiful Afyonkarahisar..