İl Müdürü Mehmet Tanır’ın “Turizm Haftası” Mesajı

(0 comment)
Leave Comment

İl Müdürü Mehmet Tanır’ın “Turizm Haftası” Mesajı

İl Müdürü Tanır; “Dünyanın en hızlı gelişen sektörlerinden biri olan turizm, ülke ekonomisine yaptığı katkısının yanı sıra kültür alışverişinde önemli bir rol almaktadır. Termal turizmde yıllardır ilk sırada yer alan Termalin başkenti  olarak bilinen Afyonkarahisar; doğal ve kültürel değerlerimizle markalaşma yönünde ilerlemeye devam  etmektedir.  2019 yılında Türkiye’de Gaziantep ve Hatay’ın ardından Gastronomi alanında UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağına dahil edilen  Afyonkarahisar,  coğrafi işaretleriyle tescillenen yöresel lezzetlerini ve mutfağını Uluslar arası düzeyde  tanıtacaktır.

Yine Avrupalı Seçkin Destinasyonlar Projesi(EDEN)’nde Valiliğimiz himayelerinde Müdürlüğümüzce koordinesinde paydaşlarımızla hazırlamış olduğumuz “Şifa Şehri Afyonkarahisar” adlı projemizle 30 il arasından ilk 5 il arasına girmiş olmamız, Afyonkarahisar destinasyonun markalaşması önemli bir adımdır. 

Küresel olarak yaşanan korono virüs sebebiyle tüm sektörde olduğu gibi turizm faaliyetlerinin de geçici olarak durduğu bu süreçte,  15-22 Nisan Turizm Haftası’nda “Fotoğraflarınızı Paylaşıyoruz” etkinliğimiz ile  çekmiş olduğunuz Afyonkarahisar’la ilgili fotoğraflarınızı bekliyoruz. Ayrıntılı bilgileri Müdürlüğümüz; “afyon.ktb.gov.tr”, “https://www.facebook.com/afyonilkultur/, www.instagram.com › afyonilkultur”, “https://afyondayiz.gov.tr” sosyal medya sayfalarımızdan takip edebilirsiniz. Evde kalarak etkinliklerimize devam edeceğiz.

Dünyadaki gelişmeler ışığında korono virüsle mücadele hep beraber yaparak bu süreçten başarıyla çıkacağımızı ümit ediyorum.

Turizm sektöründe çalışan tüm personelimizin çalışanlarının sektör temsilcilerinin ve yöneticilerinin turizm haftasını kutluyor sağlık mutluluk ve huzur diliyorum.” dedi.

Comments - 0

Comment

Location :

Sign up to our website

AfyonDays'As a member of AfyonDays you can comment on all of our pages. It is important for us to learn your thoughts. For a more beautiful Afyonkarahisar..