Trabzon Devlet Tiyatrosu, "Yunus'la Yürürken" oyununu Afyonkarahisar'da sahneledi.

(0 comment)
Leave Comment

Trabzon Devlet Tiyatrosu, "Yunus'la Yürürken" oyununu Afyonkarahisar'da sahneledi.

Trabzon Devlet Tiyatrosu, "Yunus'la Yürürken" oyununu Afyonkarahisar'da sahneledi.

Trabzon Devlet Tiyatrosu tarafından, 10 Ağustos 2021 Salı günü Akşam 21:00’de Budan Termal Oteli açık alanda sahnelenen “Yunus’la Yürürken” adlı oyunu; İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Tanır ve birim amirleri ile çok sayıda vatandaş izledi.

Oyun sonunda; Oyunun yönetmeni Saliha Karahasan'a ve  çiçek takdim eden İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Tanır; bilindiği üzere, UNESCO Yunus Emre Hazretlerinin Vefatının 700. Yıl Dönümü olan 2021 yılını Yunus Emre Anma Yılı ilan etti.  Bunun yanı sıra Hacı Bektaş Veli Hazretlerinin Vefatının 750. Yıl Dönümü, yine Ahi Evran’ın Doğumunun 850. Yıl Dönümü için ülke genelinde çeşitli etkinlikler ve çeşitli programlar tertip edilecek. Kültür ve Turizm Bakanlığımız Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü Yunus Emre’nin kendi dünyasında varlığının sebebini araması, Hacı Bektaş-ı Veli ve Taptuk Emre ile tanışması konu alan ve Trabzon Devlet Tiyatrosu oyuncularının hazırladığı 'Yunus'la Yürürken' isimli tiyatro oyunu Afyonkarahisar'da sanat severlerle buluşturdukları için kendilerine ve oyunculara çok teşekkür ediyoruz.” dedi..

Trabzon Devlet Tiyatrosu'ndan Özlem Lale'nin yazdığı, Saliha Karahasan'ın yönettiği ve oyuncuları; Volkan Satır (Yunus), Muhammet Aymaz (Çocuk), Ahmet Uzuner (Delikanlı-Derviş), Hazar Altıntaş (1.Asker), Muhammet Aymaz (2.Asker), Ogün Kılıç (1.Adam), Efe Can Baştürk (2.Adam), Hazar Altıntaş (Yaşlı Derviş).

Koro; Göknur Paslı, Ogün Kılıç, Efe Can Baştürk, Erkan Akçelik, Yasemin Nalçacıoğlu Kurt- Ogün Kılıç

Oyunun dekor tasarımını Büşra Eroğlu, kostüm tasarımını Gökçe Şener, ışık tasarımını Nihat Bahar, müzik düzenlemelerini Özdeğer Bilgen ve koreografisini ise Tolga Aktekin üstleniyor.

Trabzon Devlet Tiyatrosu, “Yunus'la Yürürken” adlı oyunu; 12 Ağustos 2021 Perşembe günü Sandıklı ilçesi ve Dinar ilçemizde de sanat severlerle buluşacak.

Comments - 0

Comment

Location :

Sign up to our website

AfyonDays'As a member of AfyonDays you can comment on all of our pages. It is important for us to learn your thoughts. For a more beautiful Afyonkarahisar..