YÖRÜKZADE YAD GÜNLERİ 02-03-04 NİSAN 2021 TARİHLERİNDE YAPILDI

(0 comment)
Leave Comment

YÖRÜKZADE YAD GÜNLERİ 02-03-04 NİSAN 2021 TARİHLERİNDE YAPILDI

Haseniyye Medresesi ve Kütüphanesinin Açılışının 110. Yılında 2-3-4 Nisan 2021 (20-21-22 Şa’bân 1442) tarihlerinde Afyonkarahisar Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Bolvadin Belediyesi ve Afyonkarahisar Necat Gençlik ve Spor Kulübü tarafından YÖRÜKZÂDE YÂD GÜNLERİ PROGRAMI düzenlendi. Program 2 Nisan Cuma sabah namazı ile Bolvadin Alaca Caminde Dua Programı ile başladı. Namaz sonrası Yörükzâde Hz. Kabiri ziyaret edildi. Aynı gün Alaca Camiin’de Cuma namazı çıkışında halka lokum, bükme ve ayran ikram edildi.

 Program 3 Nisan Cumartesi günü ve 4 Nisan Pazar günü İstanbul Çamlıca Cami imam hatibi Yahya Özkul hocanın Alaca Caminden YouTube Dua Vaktim kanalından canlı yayınlanan Dua Programı ile devam etti.

 İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet TANIR konuşmasında, Yörükzade Fevzi Efendi gibi değerlerimizin toplumum farkına varmasını ve gelecek nesillere aktarılmasını ümit ettiğini ve bu gibi şahsiyetlerin günümüzde toplumun sıkıntı ve problemlerini manevi değerleri artırarak çözüm olabileceğini düşündüğünü ifade etti. 

 

Comments - 0

Comment

Location :

Sign up to our website

AfyonDays'As a member of AfyonDays you can comment on all of our pages. It is important for us to learn your thoughts. For a more beautiful Afyonkarahisar..